KONST / Oljemålningar / Oljemålning 13846073
nr 1384 6073
Gunnar Bergquist
(1903-1995), Sverige
Oljemålning, Söder Mälarstrand. Signerad. Olja på pannå, 40x51, yttermått inklusive ram: 46x58 cm
Gunnar Bergquist, svensk målare född 1903, död 1995.
Utrop:
500 kr
Såld:
300 kr
måndag 15 mars 2021
kl 18:05:52
150 kr
200 kr (Budbetjänt)
250 kr
Gunnar Bergquist
Läs mer om Gunnar Bergquist